Mikołaj, Hubert i Albert – trojaczki urodzone pod koniec zeszłego roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach są już w domu. Chłopcy zostali uroczyście wypisani ze szpitala, w obecności władz regionu, dyrekcji placówki i pracowników Klinik: Położnictwa i Ginekologii oraz Neonatologii.
Albert, w chwili narodzenia ważył 1770 g – dziś jego waga to 2930 g. Mikołaj, gdy przyszedł na świat, ważył 1640g, obecnie to mężczyzna o wadze 2670 g. Z kolei Hubert, w dniu narodzin, miał 1850 gram, przez miesiąc jego waga wzrosła do 2650 g. Chłopcy urodzili się w 32 tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie. Przez kilka tygodni, znajdowali się pod opieką zespołu Kliniki Neonatologii WSzZ w Kielcach. Stan ich zdrowia, mimo początkowych problemów, jest dobry – zapewniała Grażyna Pazera – kierownik Kliniki Neonatologii WSzZ.
Mama dzieci – Beata Jurek dziękowała pracownikom szpitala, zarówno położnikom, ginekologom, jak i neonatologom, pielęgniarkom, za opiekę. Trojaczki to pierwsze dzieci Państwa Jurków z Łącznej.
Rodzina otrzymała podarunki od wojewody Agata Wojtyszek oraz Urzędu Marszałkowskiego WŚ, który reprezentowali: Anna Nocuń – dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia oraz Marek Szczepanik- członek Zarządu Województwa. Agata Wojtyszek- życzyła rodzicom trojaczków, dużo zdrowia, a personelowi szpitala „radości” każdego dnia. Gratulacje złożył również: Marek Szczepanik, który stwierdził, że znaczące inwestycje, systematyczne doposażania oraz wysokie kwalifikacje personelu, przekładają się na to, że w placówce na Czarnowie mogą się rodzić ciąże mnogie.
Andrzej Domański, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach podarował chłopcom trzy łóżeczka z materacami. Szpital przekazał także rodzinie 500 butelek mleka dla wcześniaków.
Doktor habilitowany nauk medycznych Wojciech Rokita – kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii WSzZ podkreślił, że ciąże wielorakie mogą być rozwiązywane jedynie w oddziałach o III, najwyższym poziomie referencyjności. Utworzenie takiego ośrodka w Szpitalu Zespolonym w Kielcach było możliwe dzięki wsparciu finansowemu władz województwa.
W 2015 roku, w szpitalu na Czarnowie trojaczki urodziły się aż trzykrotnie.