Klinika Położnictwa i Ginekologii - Warsztaty Uroginekologiczne
Klinika Położnictwa i Ginekologii zaprasza do udziału w warsztatach dla lekarzy specjalistów w dziedzinie położnictwa i ginekologii:
Temat warsztatów : „ NOWOCZESNE TECHNIKI LECZENIA ZABURZEŃ STATYKI MIEDNICY I NIETRZYMANIA MOCZU U KOBIET ”
Ogólny opis szkolenia: Warsztaty szkoleniowe: część teoretyczna oraz część praktyczną na bloku operacyjnym. Indywidualne konsultacje z prowadzącym szkolenie.
Termin szkolenia: 4 grudzień 2015 r.
Miejsce szkolenia: Wojewódzki Szpital Zespolony – Klinika Położnictwa i Ginekologii, ul. Grunwaldzka 45, 25 – 736 Kielce.
Warunki uczestnictwa w szkoleniu: 1. Zgłoszenie na szkolenie następuje przez:
a) wypełnienie formularza zgłoszenia wraz z oświadczeniem i przesłanie drogą elektroniczną na adres:
rokita@kielce.com.pl lub pocztą,
b) dostarczenie najpóźniej w dniu szkolenia potwierdzenia zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ( jeśli uczestnik będzie brał czynny udział w warsztatach )
Opiekun/Instruktor szkolenia: dr hab. n med. Wojciech Rokita – Kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii
Liczba uczestników szkolenia: max. jednorazowo 6 lekarzy
Dodatkowe informacje na temat szkolenia można uzyskać po adresem: rokita@kielce.com.pl lub telefonicznie: 41/3671 – 262, 324, 530, 330.
Podmioty zainteresowane warsztatami/szkoleniem, zawierają umowę o współpracy w tym zakresie ze Szpitalem.
pobierz wzór umowyKlinika Chirurgii Ortopedyczno – Urazowej
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach – Klinika Chirurgii Ortopedyczno – Urazowej ogłasza nabór na cykl indywidualnych szkoleń typu surgeon – surgeon ( chirurg – chirurg ) z zakresu najnowszych technik operacyjnych stosowanych w ortopedii.
Tematy szkoleń: 1. Pierwotna endoprotezoplastyka stawu biodrowego przy użyciu dostępu miniinwazyjnego przedniego MIS DAA. 2. Standardowa endoprotezoplastyka stawu biodrowego przy użyciu dostępu przedniego WATSON – JONES. 3. Zabiegi rewizyjne stawu biodrowego z użyciem różnego typu implantów rewizyjnych z zastosowaniem dostępu WATSON – JONES i MIS DAA. 4. Artroskopia rekonstrukcyjna stawu ramiennego i kolanowego. 5. Protezoplastyka stawu biodrowego.
Ogólny opis szkoleń: Warsztaty szkoleniowe. Indywidualne konsultacje z prowadzącym szkolenie. Program szkolenia zawiera część teoretyczną oraz część praktyczną na bloku operacyjnym. Szczegółowy program szkoleń dostępny u Instruktora szkoleń.
Cel szkoleń: Pogłębianie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Prezentacja w warunkach rzeczywistych technik wykonania zabiegów.
Terminy szkoleń w ramach cyklu: do uzgodnienia z prowadzaącym szkolenie
Miejsce szkoleń Wojewódzki Szpital Zespolony – Klinika Chirurgii Ortopedyczno – Urazowej, 25 – 736 Kielce, ul. Grunwaldzka 45.
Warunki uczestnictwa w szkoleniach: 1. Zgłoszenie na szkolenie następuje przez: a) wypełnienie formularza zgłoszenia wraz z oświadczeniem i przesłanie pocztą elektroniczną na poniższy adres: ortopedia.sekretariat@wszzkielce.pl; pawel_skowronek@interia.pl lub pocztą tradycyjną. b) dostarczenie najpóźniej w dniu szkolenia potwierdzenia zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
Instruktor/Opiekun szkolenia: dr n. med. Paweł Skowronek – Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno – Urazowej
Liczba uczestników szkolenia: max. jednorazowo 3 lekarzy
W celu uzyskania dodatkowych informacji o terminach szkolenia prosimy o kontakt pod adresem: ortopedia.sekretariat@wszzkielce.pl, tel. 41 3671–251, 340, 459 lub pawel_skowronek@interia.pl.
Podmioty zainteresowane szkoleniem zawierają umowę o współpracy w tym zakresie ze Szpitalem.
Klinika Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach we wrześniu 2014 r. rozpoczyna prowadzenie szkolenia i doskonalenia podyplomowego dla lekarzy. Jednym z pierwszych będzie cykl szkoleń w zakresie najnowszych technik operacyjnych w dziedzinie ortopedii. Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy posiadających specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologii oraz specjalizujących się w tej dziedzinie. Szkolenie jest nieodpłatne. Lekarz zakwalifikowany do udziału w szkoleniu pokrywa ew. koszty zakwaterowania i wyżywienia. Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do zgłoszenia się w miejscu szkolenia o godzinie 700 – jeśli w zawiadomieniu o zakwalifikowaniu nie podano innej godziny.
Temat szkolenia: „Dostępy miniinwazyjne w protezoplastyce stawu biodrowego”
Ogólny opis szkolenia: Szkolenie jednodniowe. Indywidualne konsultacje z prowadzącym szkolenie. Program szkolenia zawiera część teoretyczną, w której omówione zostaną zastosowane techniki operacyjne oraz część praktyczną na bloku operacyjnym. Planowany jest udział w 3 – 4 zabiegach operacyjnych z użyciem protez krótkotrzpieniowych i standardowych.
Cel: Możliwość szkolenia i doskonalenia umiejętności w zakresie technik operacyjnych. Prezentacja w warunkach rzeczywistych techniki operacyjnej polegającej na wszczepianiu protez krótkotrzpieniowych oraz protez standardowych w zależności od morfologii zmian w obrębie stawu biodrowego i preferencji operatora. Różnice pomiędzy zastosowanymi technikami, powikłania.
Terminy szkoleń: Terminy szkoleń zostaną ustalone indywidualnie, w zależności od posiadania bądź nie specjalizacji w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Zakwalifikowany uczestnik szkolenia zostanie powiadomiony o terminie na podany adres e-mail lub na adres domowy.
Miejsce szkolenia: Wojewódzki Szpital Zespolony ul. Grunwaldzka 45, 25–736 Kielce – Klinika Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej.
Warunki uczestnictwa w szkoleniu: 1. Zgłoszenie na szkolenie następuje przez: a) wypełnienie formularza zgłoszenia wraz z oświadczeniem i przesłanie drogą elektroniczną na poniższy adres: anna.nowocien@wszzkielce.pl lub pocztą tradycyjną.
b) dostarczenie najpóźniej w dniu szkolenia potwierdzenia zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
Instruktor/Opiekun szkolenia: dr n med. Paweł Skowronek – Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej WszZ.
Liczba uczestników szkolenia: max. jednorazowo 1 – 2 lekarzy
Podmioty zainteresowane szkoleniem, zawierają umowę o współpracy w tym zakresie ze Szpitalem.
W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat szkolenia prosimy o kontakt pod adresem: ortopedia.sekretariat@wszzkielce.pl, tel. 41 3671–251, 340, 459 anna.nowocien@wszzkielce.pl, tel. 41 36 71 530 kamila.kocanda@wszzkielce.pl, tel. 41 36 71 330