Szkoła Rodzenia

szkola_rodzeniaSzkoła Rodzenia prowadzona przez położne pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach jest adresowana nie tylko do przyszłych mam, ale i ojców, przed którymi również, w związku z narodzeniem dziecka, stoją ogromne wyzwania. Bo o ile kobiety mają w genach macierzyństwo, tak mężczyźni często w ogóle nie wiedzą, co ich czeka w trakcie porodu i opieki nad potomkiem.
Zajęcia Szkoły Rodzenia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, od lutego 2021 roku, będą odbywać się w soboty. W każdym spotkaniu mogą uczestniczyć, oprócz ciężarnych, przyszli tatusiowie!

W trakcie pierwszego spotkania omawiane jest przygotowanie do porodu: co należy zabrać, gdzie należy się udać, jakie badania ciężarna musi wykonać w ostatnim trymestrze ciąży. W trakcie spotkania odbywa się „wycieczka” do Sali Porodowej w szpitalu.Szkoła rodzenia 2

W czasie drugiego spotkania, omawiane są fazy porodu, pozycje, metody łagodzenia bólu, formy znieczulenia oferowane przez szpital. W trakcie tej części Szkoły Rodzenia – doktor Agnieszka Szymanek – opowiada o porodzie w wodzie i imersji, która jest jedną z form łagodzenia bólu.

Trzecie spotkanie poświęcone jest połogowi, karmieniu piersią, a także problemom, jakie mogą towarzyszyć młodym rodzicom w tym czasie. Położna udziela też wskazówek, jak ojcowie mogą pomóc i wspierać kobietę po porodzie.

szkoła rodzenia 1 szkoła rodzenia

Z kolei czwarte spotkanie to warsztaty z udziałem mężczyzn, w trakcie których prowadzony jest instruktaż, jak należy kąpać, przewijać i pielęgnować noworodka. Dodatkowo, o baby bluesie i depresji po porodzie opowiada psycholog.

Szkołę Rodzenia prowadzą położne pracujące na Bloku Porodowym w WSzZ. W jednej grupie maksymalnie może znaleźć się 10 par.
Koszt Szkoły Rodzenia to 350 złotych. Wpłat należy dokonywać na konto szpitala:

Wojewódzki Szpital Zespolony
ulica Grunwaldzka 45
25-736 Kielce
PKO BP S.A. 37 1020 26290000960200110841  

Zapisy chętnych do udziału w zajęciach prowadzi położna Renata Derlacz. Należy telefonować pod numer 509 784 201.