Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Logo WSzZ Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach informuje, iż od dn. 01-07-2014r funkcjonuje w naszej jednostce Oddział Chirurgii Naczyniowej, a od dn. 07-07-2014r. istnieje możliwość udzielania ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych z zakresu chirurgii naczyniowej, które ze względu na brak umowy z NFZ-em będą udzielane w ramach Poradni Chirurgicznej.

Skierowania (od lekarza POZ lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego) powinny być zatem wystawione do Poradni Chirurgicznej według rozpoznań z przedziału: I70-I79 (choroby tętnic, tętniczek i naczyń włosowatych) lub I80-I89 (choroby żył, naczyń limfatycznych i węzłów chłonnych, niesklasyfikowane gdzie indziej).

Klinika Neurochirurgii i Chirurgii Kręgosłupa


Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Charakterystyka Oddziału

 

Klinika Neurochirurgii i Chirurgii Kręgosłupa rozpoczęła swoją działalność 30.08.1975 roku i posiada 52 łóżka oraz 2 sale operacyjne. Obecne wyposażenie kliniki jest bardzo dobre i umożliwia wykonywanie szerokiego zakresu diagnostyki i operacji, zarówno w trybie nagłym jak również planowym. Sześciu lekarzy specjalistów jest zatrudnionych na pełnym etacie szpitalnym. Rocznie klinika przeprowadza 1500 zabiegów. 

 

Adres:

ul. Grunwaldzka 45
25-736 Kielce

Telefony:

tel. (41) 36 71 272

dyżurka pielęgniarek (41) 36 71 411

Personel Oddziału


Ordynator:
 dr n. med. Jacek Gołębiowski

Z-ca Ordynatora: dr n. med. Jacek Stypuła

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Ewa Jachymczyk

 

Wykonywane zabiegi

 

Klinika Neurochirurgii i Chirurgii Kręgosłupa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach dysponuje pełną bazą diagnostyczną pozwalającą ustalić rozpoznanie u chorych ze schorzeniami, urazami CUN
- pełen zakres badań laboratoryjnych,
- RTG,
- USG,
- TK,
- MR, 
- badania izotopowe,
- badania naczyniowe-angiografia.

Klinika dysponuje pełnymi możliwościami leczenia operacyjnego CUN, schorzeń nowotworowych i nie nowotworowych mózgu, kręgosłupa i rdzenia kręgowego.

Godziny odwiedzin

 

Odwiedziny w klinice odbywają się w godzinach:

Intensywna Terapia : 11:00 - 12:00 oraz 16:30 - 17:30

Sale ogólne : 10:00 - 19:00

Sala pooperacyjna : nie ma odwiedzin